12 ربیع الاول

لامارتین، شاعر فرانسوی می گوید: «بزرگترین حادثه در زندگی من مطالعه حیات محمد بود. او به من درس کامل زندگی را آموخت. محمد را انسانی بزرگ و جاودانه یافتم. هیچ کس نمی تواند مانند محمد به مقام انسانیت برسد. براستی چه کسی می تواند مراتب کمال را مانند او بپیماید. او بود که واسطه ها بین خالق و مخلوق را برچید و انسان را بدون واسطه به خدا رساند.»

دانشمند الهیات سوئسی، دکتر هانرکنج می گوید: «محمد به معنی واقعی کلمه پیامبر بود، نمی توانیم منکر آن شویم که او مرشدی بود که پیروانش را به سوی نجات راهنمایی نمود.»

اما فیلسوف انگلیسی، جورج برنارد شاو معتقد است که تنها ناجی بشریت محمد است. او می گوید: «من در مورد این مرد (محمّد) تحقیق کرد. او را اعجوبه ای خارق العاده یافتم، او نه تنها دشمن مسیحیت نیست بلکه منجی بشریت است. من معتقدم اگر امروز محمد اداره ممالک دنیا را در دست گیرد، از آنجا که به صلح و دوستی دعوت می دهد بر تمام مشکلات فائق خواهد آمد. امروزه دنیا به شدت نیاز به مردی با تفکر محمد دارد. محمدی که احکام دینش را بر احترام به دیگران بنیان نهاد، دین او قوی ترین دین در بین ادیان و فرهنگهاست و همواره جاودان خواهد ماند.»

آنچه گذشته قطره ای از دریای فضایل محمد بود. می خواستم بگویم که حتی آنان که به محمد ایمان ندارند معترفند که او بر بلندای صفات نیکوی انسانیت ایستاده است.

/ 4 نظر / 6 بازدید
خواهرانه

الهم صل علی محمدوآل محمد... بسیارزیبا...

سی سیب

سلام خیلی عالیست.[گل]

یه دوست

افرین بسیار زیبا وبجا وبلاگ ودوباره سرحال کردی سلیقه خانم ها یه چیز دیگست افریننننننننننننننننننننننننننننن